آشپزی

۱۰ راهکار عملی افزایش فروش رستوران

رستوران‌ها نیز مانند هر کسب‌وکار دیگری؛ موفقیت یا شکستشان در نهایت با نتیجه نهایی تعیین می‌شود. صنعت رستوران‌داری کسب‌وکاری دشوار برای موفقیت است. برای اطمینان از موفقیت مالی، به دنبال افزایش فروش رستوران خود باشید.

افزایش فروش رستوران

چه رستوران شما تازه تاسیس باشد، چه مدت طولانی است از فعالیت آن می گذرد، راهکارهایی که در ادامه مقاله آماده است به طور مداوم باید در حال اجرا باشد تا بر موفقیت مالی رستوران شما تاثیر گذار باشد.با پیاده سازی روش های زیر حجم فروش خود را افزایش، هزینه‌ها را کاهش و حاشیه سود خود را افزایش دهید.

۱.قیمت منوی خود را بهینه کنید

برای افزایش حاشیه سود در رستوران خود، با دانستن هزینه هر وعده و درصد هزینه غذا، قیمت های منوی خود را بهینه کنید.

یک رستوران متوسط درصد هزینه غذا را بین ۲۸ تا ۳۵ درصد نیاز دارد. اگر درصد هزینه غذای شما بالاتر از این محدوده است، قیمت های خود را افزایش دهید.

به عنوان صاحب رستوران باید هزینه‌های سربار را هنگام قیمت‌گذاری آیتم‌های منوی خود در نظر بگیرید.

۲. دیزاین منوی خود را به روز کنید

مهندسی منو ترکیبی از روانشناسی، داده ها و طراحی برای افزایش سودآوری رستوران است. برخی منابع می گویند که مهندسی منو می تواند سود را تا ۲۰ درصد افزایش دهد.

برخلاف تصور رایج، بهینه سازی قیمت منو و مهندسی منو یکسان نیستند. با این حال، دانستن هزینه، سودآوری و محبوبیت آیتم های منو برای مهندسی موفقیت آمیز منو ضروری است.

اگر می خواهید فروش رستوران را افزایش دهید، منو را مهندسی کنید. سودآورترین محصولات را در بالای منو قرار دهید و در توضیحات به آن ها توجه ویژه ای داشته باشید.

مشاوره تلفنی

۳. فروش آیتم های منوی خود را تجزیه و تحلیل کنید

اگر از نرم افزار رستوران اسنپ استور استفاده می‌کنید، می‌توانید با کلیک بر روی گزارشات‌ و انتخاب ریز ریز فروش در گزارش شعبه به گزارش فروش ریز محصولات خود دسترسی پیدا کنید.

یک ماتریس منو ایجاد کنید

ماتریس منو به شما کمک می کند مهم ترین غذاهای خود را برای درآمد رستوران خود تجسم کنید. برای به حداکثر رساندن سود، روی این غذاها تمرکز کنید و اقلام کم سود را حذف کنید.

۴. به گارسون ها فروش بهتر را آموزش دهید

گارسون های شما می توانند مشتری را ترغیب کنند در کنار غذای اصلی رستوران، پیش غذا (سالاد یا سوپ) یا یک دسر برای بعد غذا به سفارش هایشان اضافه کنند. آموزش کارکنان و تشویق آنها به فروش بیشتر می تواند به شما در افزایش فروش کمک کند.

۵. بازدید از رستوران خود را از طریق بازاریابی افزایش دهید

اگر رستوران شما به اندازه کافی خوش شانس است که مشتریان منظمی دارد، با برنامه های ویژه به وفاداری آن ها پاداش دهید. همچنین می‌توانید کمپین‌های بازاریابی پیامکی و شبکه های اجتماعی را برای تبلیغ پیشنهادات خود ارسال کنید و به مشتریان دلیلی برای بازگشت بدهید.

اکثر مردم اولین بار یک رستوران را در شبکه های اجتماعی می بینند، بنابراین پست کردن منظم محتوا و تعامل آنلاین با مردم ، می تواند به افزایش فروش رستوران کمک کند.

۶. گردش پر و خالی شدن میزهای خود را بهبود بخشید

باید زمان اشغال یک میز توسط مشتری را کاهش دهید. مسیر جلو و پشت سالن غذاخوری را برای رفت و آمد پرسنل رستوران خود بهبود بخشید که گردش کار آنها سرعت بخشد.

مشتریان را سریع تر پشت میز بنشانید

نشستن سریعتر مهمانان اولین قدم برای ارائه خدمات بیشتر به مهمانان است. برای کاهش هزینه های نیروی کار و در عین حال به حداکثر رساندن درآمد، برنامه ریزی گارسون های خود را بهبود بخشید.

۷ .منوی خود را کوتاه کنید

ارائه یک منوی کوتاه که با غذاهای پخت فوری و سریع همراه است، به شما کمک می کند تا سرعت گردش میزها بیشتر شود.

۸. پرداخت ها را سریعتر پردازش کنید

به جای اینکه حتما از مشتری درخواست کنید با صندوق تسویه کند، گارسون های می توانند پرداخت ها را مستقیماً از روی میز دریافت کنند.

۹. صندلی بیشتری اضافه کنید

اگر رستوران شما در اکثر شیفت ها به طور کامل میزهایش پر می شود، می توانید صندلی یا میز بیشتر اضافه کنید تا حجم مشتریانی که در هر سرویس به آن ها ارائه می دهید افزایش یابد.

میانگین متر مربع برای هر مهمان:

ناهار خوری خوب: ۱.۵ تا ۲ متر مربع

ناهارخوری با سرویس کامل: ۱ تا ۱.۵ متر مربع

پیشخوان: ۱.۵ تا ۲ متر مربع

غذاخوری فست فود: ۱ تا ۱.۳ متر مربع

۱۰. اسپانسر رویداد خاصی شوید

برای افزایش فروش رستوران اگر محصولات شما قابل بسته بندی است ( مانند ساندویچ سرد ) آن ها را در بسته بندی جذابی متناسب با رویداد قرار دهید و در ایونتی که اسپانسر آن هستید پخش کنید. داخل بسته بندی اطلاعات رستورانتان را قرار دهید.

چگونه هزینه های سربار رستوران را کم کنیم؟

۱. ضایعات مواد غذایی را کاهش دهید

در آمریکا گزارش گروه مشاوره بوستون تخمین می زند که تا سال ۲۰۳۰، ضایعات مواد غذایی ۱.۵ تریلیون دلار درآمد از دست رفته رستوران ها را به همراه خواهد داشت. به یاد داشته باشید، تقریباً یک سوم درآمد رستوران به بهای تمام شده کالای فروخته شده (COGS) اختصاص می یابد.

اگر غذایی را دور بریزید، عملاً پولی را از دست می دهید که می توانست سود شما باشد یا برای پوشش هزینه های دیگر استفاده شود. کسب و کار هایی که ضایعات مواد غذایی خود را کاهش می دهند و از وسایل سازگار با محیط زیست استفاده می کنند، معمولاً حاشیه سود بیشتری دارند.

۲. کاهش هزینه قبوض آب و برق

رستوران‌ها در هر فوت مربع پنج تا هفت برابر بیشتر از سایر ساختمان‌های تجاری انرژی مصرف می‌کنند، و تجهیزات خدمات غذایی دارای گواهینامه ENERGY STAR می‌توانند به شما در کاهش میزان مصرف انرژی رستورانتان کمک کنند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا